V soboto, 20. 5. 2022, je na Pedagoški fakulteti v Ljubljani in na Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru potekalo državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju fizike za Stefanova priznanja. Tekmovanje v Mariboru je koordiniral Oddelek za fiziko pod vodstvom doc. dr. Eve Klemenčič, pri izvedbi pa so sodelovali zaposleni in študentje oddelka za fiziko. Zbrane tekmovalce je nagovoril prodekan za sodelovanje z gospodarstvom, mednarodne odnose in pedagoške študijske programe red. prof. dr. Robert Repnik ter koordinator doc. dr. Vladimir Grubelnik. Na tekmovanju je sodelovalo 54 osnovnošolcev, ki so se preizkusili v teoretičnem in eksperimentalnem znanju fizike. V času tekmovanja pa so se zainteresirani  mentorji in drugi učitelji lahko udeležili treh pol-urnih predavanj in sicer:

»Preučevanje narave s koherentno svetlobo«, predavateljica dr. Mimoza Naseska,
»Modeliranje realnih sistemov«, predavatelj doc. dr. Rene Markovič,
»Kvantni kaos in neravnovesni pojavi«, predavatelj dr. Jan Šuntajs.